BILD-11 resultatlista text

Uppdaterad: 08 Jul 2011 kl: 09:49

DELTAGANDE

Fotoklubbar Antal deltagande bilder

Antal fotografer

Danderyds Fotoklubb

86

12

Enskede Fotoklubb

99

14

Gävle Fotoklubb

52

6

LM Ericssons FK

30

5

Midsommargårdens Fotoklubb

106

15

Stockholms Fotoklubb

68

9

Stockholmsbild

7

1

Sundbybergs Fotoklubb

63

8

Telia Fotoklubb

3

1

Vattenfalls Fotoklubb

9

1

TOTALT 10 fotoklubbar

523

72

 

Grupp 1 - Färgbilder (188 deltagande bilder)

Placering

Fotograf

Klubb

Poäng

1

Dick Eriksson

Enskede Fotoklubb

16

2

Malin Tvedt

Stockholms Fotoklubb

14

3

Conny Wallgren

Midsommargårdens Fotoklubb

13

4

Kurt Ekh

Midsommargårdens Fotoklubb

12

5

Morgan Edström

Midsommargårdens Fotoklubb

11

6

Staffan Strömberg

Enskede Fotoklubb

10

7

Christer Källström

Stockholmsbild

9

8

Ingela Backman

Sundbybergs Fotoklubb

8

9

Christer Källström

Stockholmsbild

7

10

Roland Brinkberg

Midsommargårdens Fotoklubb

6

11

Curt Lindfors

Danderyds Fotoklubb

5

12

Kersti Sköld

Enskede Fotoklubb

4

13

Britt Rehnfeldt

Enskede Fotoklubb

3

14

Carl Blom

Gävle Fotoklubb

2

15

Annika Ödman

Danderyds Fotoklubb

1


Grupp 2 - Monokroma bilder (159 deltagande bilder)

Placering

Fotograf

Klubb

Poäng

1

Johan Gramén

Enskede Fotoklubb

16

2

Magnus Fröderberg

Enskede Fotoklubb

14

3

Olle Robin

Stockholms Fotoklubb

13

4

Sten Ericsson

Midsommargårdens Fotoklubb

12

5

Staffan Johansson

Stockholms Fotoklubb

11

6

Roland Brinkberg

Midsommargårdens Fotoklubb

10

7

Björn Björnson

Midsommargårdens Fotoklubb

9

8

Eva Centergren

Enskede Fotoklubb

8

9

Thomas Meldert

Midsommargårdens Fotoklubb

7

10

Conny Wallgren

Midsommargårdens Fotoklubb

6

11

Roger Blent

Sundbybergs Fotoklubb

5

12

Eva Centergren

Enskede Fotoklubb

4

13

Curt Lindfors

Danderyds Fotoklubb

3

14

Börje Wallgren

Gävle Fotoklubb

2

15

Morgan Edström

Midsommargårdens Fotoklubb

1


Grupp 3 - Bilder med tema Rofyllt (176 deltagande bilder)

Placering

Fotograf

Klubb

Poäng

1

Conny Wallgren

Midsommargårdens Fotoklubb

16

2

Hans Dhejne

Danderyds Fotoklubb

14

3

Kersti Sköld

Enskede Fotoklubb

13

4

Anna-Maria Håkansson

Gävle Fotoklubb

12

5

Björn Björnson

Midsommargårdens Fotoklubb

11

6

Conny Wallgren

Midsommargårdens Fotoklubb

10

7

Björn Björnson

Midsommargårdens Fotoklubb

9

8

Olle Robin

Stockholms Fotoklubb

8

9

K-G Gramén

Enskede Fotoklubb

7

10

Ulrika Wennström

Midsommargårdens Fotoklubb

6

11

Olle Robin

Stockholms Fotoklubb

5

12

Magnus Fröderberg

Enskede Fotoklubb

4

13

Staffan Strömberg

Enskede Fotoklubb

3

14

Mikael Gustafsson

Midsommargårdens Fotoklubb

2

15

Bo Nilsson

Enskede Fotoklubb

1

 

RESULTAT FOTOKLUBBAR

Placering

Klubb

Poäng

Heders

1

Midsommargårdens Fotoklubb

141

 


2

Enskede Fotoklubb

103

 


3

Stockholms Fotoklubb

51

 


4

Danderyds Fotoklubb

23

 


5

Gävle Fotoklubb

16

 


 


Stockholmsbild

16

 


6

Sundbybergs Fotoklubb

13

 



RESULTATLISTA SVEFO BILD-11 Arrangör: Sundbybergs Fotoklubb

RESULTAT FOTOGRAFER

 


 


Blad 4

Placering

Fotograf

Klubb

Poäng

Heders

1

Conny Wallgren

Midsommargårdens Fotoklubb

45

 


2

Björn Björnson

Midsommargårdens Fotoklubb

29

 


3

Olle Robin

Stockholms Fotoklubb

26

 


4

Magnus Fröderberg

Enskede Fotoklubb

18

 


5

Kersti Sköld

Enskede Fotoklubb

17

 


6

Johan Gramén

Enskede Fotoklubb

16

 


 


Christer Källström

Stockholmsbild

16

 


 


Roland Brinkberg

Midsommargårdens Fotoklubb

16

 


 


Dick Eriksson

Enskede Fotoklubb

16

 


7

Malin Tvedt

Stockholms Fotoklubb

14

 


 


Hans Dhejne

Danderyds Fotoklubb

14

 


8

Staffan Strömberg

Enskede Fotoklubb

13

 


9

Sten Ericsson

Midsommargårdens Fotoklubb

12

 


 


Anna-Maria Håkansson

Gävle Fotoklubb

12

 


 


Eva Centergren

Enskede Fotoklubb

12

 


 


Morgan Edström

Midsommargårdens Fotoklubb

12

 


 


Kurt Ekh

Midsommargårdens Fotoklubb

12

 


10

Staffan Johansson

Stockholms Fotoklubb

11

 


11

Curt Lindfors

Danderyds Fotoklubb

8

 


 


Ingela Backman

Sundbybergs Fotoklubb

8

 


12

Thomas Meldert

Midsommargårdens Fotoklubb

7

 


 


K-G Gramén

Enskede Fotoklubb

7

 


13

Ulrika Wennström

Midsommargårdens Fotoklubb

6

 


14

Roger Blent

Sundbybergs Fotoklubb

5

 


15

Britt Rehnfeldt

Enskede Fotoklubb

3

 


16

Carl Blom

Gävle Fotoklubb

2

 


 


Mikael Gustafsson

Midsommargårdens Fotoklubb

2

 


 


Börje Wallgren

Gävle Fotoklubb

2

 


17

Bo Nilsson

Enskede Fotoklubb

1

 


 


Annika Ödman

Danderyds Fotoklubb

1