BILD-17 resultatlista

Uppdaterad: 31 Mar 2017 kl: 09:35

 


BILD-17 SVEFO SVEFO Östra Svealands Fotoklubbar


Arrangör SVEFO-styrelsen

DELTAGANDE

 



Fotoklubb Bilder
Fotografer
1
Danderyds Fotoklubb 20
3
2
Enskede Fotoklubb 129
18
3
Enskild medlem 9
1
4
Gävle Fotoklubb 9
1
5
LM Ericssons FK 13
2
6
Norrtälje Fotoklubb 6
1
7
Stockholms Fotoklubb 71
9
8
Stockholmsbild 27
3
9
Sundbybergs Fotoklubb 6
1
TOTALT
9 290
39

Grupp 1 - Färgbilder (111 deltagande bilder) Jury markeringar OK

Placering
Fotograf Klubb Poäng Hedersomnämnande
1
Ulla Duell Enskede Fotoklubb 16
2
Anki Berg Enskede Fotoklubb 14
3
Elizaveta Pronina Stockholms Fotoklubb 13
4
Olle Robin Stockholms Fotoklubb 12
5
Clas Åberg Stockholms Fotoklubb 11
6
Mats Lönngren Danderyds Fotoklubb 10
7
Roger Arnefalk Enskede Fotoklubb 9
8
Irina Johansson Stockholms Fotoklubb 8
9
Dick Eriksson Enskede Fotoklubb 7
10
Göran Zebühr Enskede Fotoklubb 6
11
Anki Berg Enskede Fotoklubb 5


Jerry Hermansson Enskede Fotoklubb
+


Olle Robin Stockholms Fotoklubb
+


Ulla Duell Enskede Fotoklubb
+


Jerry Hermansson Enskede Fotoklubb
+

Grupp 2 - Monokroma bilder (94 deltagande bilder) Jury markeringar OK

Placering
Fotograf Klubb Poäng Hedersomnämnande
1
Irina Johansson Stockholms Fotoklubb 16
2
Jerry Hermansson Enskede Fotoklubb 14
3
Mirja Koffman Stockholms Fotoklubb 13
4
Magnus Stengård Enskede Fotoklubb 12
5
Olle Robin Stockholms Fotoklubb 11
6
Lasse Persson Norrtälje Fotoklubb 10
7
Mats Lönngren Danderyds Fotoklubb 9
8
Irina Johansson Stockholms Fotoklubb 8
9
Jerry Hermansson Enskede Fotoklubb 7


Ninni Ingrid Andersson Enskede Fotoklubb
+


Jan Bergman Danderyds Fotoklubb
+


Jerry Hermansson Enskede Fotoklubb
+


Börje Wallgren Gävle Fotoklubb
+


Ingemar Svensson LM Ericssons FK
+


Magnus Stengård Enskede Fotoklubb
+

Grupp 3 - Bilder med tema (85 deltagande bilder) Jury markeringar OK

Placering
Fotograf Klubb Poäng Hedersomnämnande
1
Mirja Koffman Stockholms Fotoklubb 16
2
Jerry Hermansson Enskede Fotoklubb 14
3
Anders Fredriksson Enskede Fotoklubb 13
4
Clas Åberg Stockholms Fotoklubb 12
5
Börje Wallgren Gävle Fotoklubb 11
6
Jerry Hermansson Enskede Fotoklubb 10
7
Magnus Stengård Enskede Fotoklubb 9
8
Jan Tengqvist Enskede Fotoklubb 8
9
Jerry Hermansson Enskede Fotoklubb 7


Birgitta Bratthall Stockholms Fotoklubb
+


Magnus Stengård Enskede Fotoklubb
+


Ulla Duell Enskede Fotoklubb
+


Anders Fredriksson Enskede Fotoklubb
+


Börje Wallgren Gävle Fotoklubb
+


Ninni Ingrid Andersson Enskede Fotoklubb
+

RESULTAT FOTOKLUBBAR

Placering
Klubb Poäng
Hedersomnämnande
1
Enskede Fotoklubb 152

2
Stockholms Fotoklubb 120
+ +
3
Danderyds Fotoklubb 19
+
4
Gävle Fotoklubb 11
+ +
5
Norrtälje Fotoklubb 10

6
LM Ericssons FK 0
+

RESULTAT FOTOGRAFER

Placering
Fotograf Klubb Poäng
Hedersomnämnande
1
Jerry Hermansson Enskede Fotoklubb 52
+ + +
2
Irina Johansson Stockholms Fotoklubb 32

3
Mirja Koffman Stockholms Fotoklubb 29

4
Olle Robin Stockholms Fotoklubb 23
+
5
Clas Åberg Stockholms Fotoklubb 23

6
Magnus Stengård Enskede Fotoklubb 21
+ +
7
Mats Lönngren Danderyds Fotoklubb 19

8
Anki Berg Enskede Fotoklubb 19

9
Ulla Duell Enskede Fotoklubb 16
+ +
10
Anders Fredriksson Enskede Fotoklubb 13
+
11
Elizaveta Pronina Stockholms Fotoklubb 13

12
Börje Wallgren Gävle Fotoklubb 11
+ +
13
Lasse Persson Norrtälje Fotoklubb 10

14
Roger Arnefalk Enskede Fotoklubb 9

15
Jan Tengqvist Enskede Fotoklubb 8

16
Dick Eriksson Enskede Fotoklubb 7

17
Göran Zebühr Enskede Fotoklubb 6

18
Ninni Ingrid Andersson Enskede Fotoklubb 0
+ +
19
Jan Bergman Danderyds Fotoklubb 0
+
20
Ingemar Svensson LM Ericssons FK 0
+
21
Birgitta Bratthall Stockholms Fotoklubb 0
+